Triger Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Triger Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Triger Değişimi Ne Zaman Yapılır?

Sürekli olarak hareket halinde olan triger kayışı çok ısınır ve zorlu bir çalışma süreci ile yıpranır. Kayış, sağlam bir malzemeden yapılması nedeniyle oldukça dayanıklıdır. Buna rağmen zaman içinde yıpranma ve kopma gibi sorunlar yaşanır.
 
Triger kayışı değişimi hem kopma hem de özelliği kaybetme durumunda yapılır. Bu parça her ne kadar sağlam gibi görünse de ömrünü tamamladığı süreçlerde değişim yapılması gerekir. Aracın motorunda daha büyük sorunlar yaratmamak adına gerekli zamanda doğru değişim çalışması ile tedbir almak mümkün olur. Kopma durumunda motor parçalarından anormal sesler gelir. Buna ilave olarak soğutma sıvısı ve yanık kokusu gelir. Aracın daha büyük sorunlarla karşılaşmaması adına bu belirtilere bakarak aracın hemen durmasında ve park etmesinde fayda olacaktır. Zaten çalışmaz duruma gelen aracın motorunda daha masraflı sorunlara yol açmaya hiç gerek yoktur.  
 
Triger değişimi ne zaman yapılır sorusunun cevabını servis bakım süreçlerinde yapılır olarak verilebilir. Motor sıvısının devirdaim işlemini yapan bu kayış zamanla yıpranarak zarar görebilir. Yıllık ve mevsimlik bakım süreçlerinde çok kısa bir sürede kontrol yapmak mümkündür. Bu sayede kayış kopmadan önce onun durumundan haberdar olmak mümkün olur. Bahar bakımı, kış bakımı ve ağır bakım süreçleri triger kayışının kontrol edilmesi açısından önemli fırsat yaratır. Uzmanlar sadece gözle ve elle kontrol yaparak bu parçanın durumunu ortaya koyabilirler. Değerlendirme sonucunda değişim gerekli ise kaliteli bir parça temini ile değişim için karar alınır. Servis olarak burada sunduğumuz imkânlar dâhili, de en kaliteli yedek parçalar müşterilerimize sunulur.
 
Triger değişimi konusunda hem kaliteli malzemelerle hem de usta ekiplerle görevimizin başındayız. Malzeme kalitesi ve değişim konusunda yapmış olduğumuz güvenilir çalışmalar, aracınız için çok avantajlı sonuçlar doğuracaktır yüksek kaliteli ekipman ve uzman ekip bütünlüğü ile her zaman hizmetinizde olmaya devam etmekteyiz. Kaliteli, uygun ve ekonomik hizmetlerimiz servisimizin size sunduğu çözümler arasında bulunur. En modern ve gelişmiş iş istasyonlarımız hızlı çözüm üretme konusunda size yardımcı olacaktır.
 

Triger Değişimi Ne Zaman Yapılır?
Hemen Ara Yol Tarifi
X